Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Jak wybrać najlepszy auto skup?

Jak działają skupy aut?

Jak wybrać najlepszy auto skup?
Jak wybrać najlepszy auto skup?

Jak wybrać najlepszy auto skup? Skupem samochodów mogą zajmować się firmy – zarejestrowane, w świetle prawa widziane jako działalność gospodarcza, lub osoby prywatne. W całej Polsce nie brakuje zarówno jednych i drugich, ale na czym właściwie polega ich działalność? Jak sama nazwa mówi skupują samochody od osób, które najczęściej chcą się ich pozbyć szybko lub równie szybko potrzebują gotówki. Haczyk tkwi w tym, że „czas to pieniądz”, więc mimo, iż sprzedaż samochodu w skupie odbędzie się ekspresowo, jej cena będzie niższa niż rynkowa. Większe firmy oferują zazwyczaj około 90% owej ceny rynkowej, te mniejsze między 60 a 70 %, podczas gdy osoby prywatne będą oczywiście chciały utargować jak najniższą, a zatem najkorzystniejszą dla nich (a dla sprzedającego niekoniecznie) cenę.

Stąd pytanie, jak wybrać najlepszy auto skup? oto kilka porad:

  1. Powód sprzedaży

By wybrać najlepszy skup aut, musimy oczywiście chcieć najpierw sprzedać samochód. Jeśli zmusza nas do tego sytuacja finansowa, którą chcemy polepszyć, warto wybrać największy pobliski skup. Jak wspomniano wcześniej, to one oferują kwotę najbardziej zbliżoną do rynkowej. Kiedy jednak pilne otrzymanie gotówki nie jest priorytetem, samochód można sprzedać osobie prywatnej w cenie rynkowej, acz wiadomo, że zajmuje to czas oraz wysiłek, który należy poświęcić na spotkania z potencjalnymi kupcami.

  1. Rozeznanie rynku

Nie każdy jest świadom wartości swojego samochodu, ale nie chodzi tutaj o tą sentymentalną. Może zdarzyć się przez jej pryzmat zawyżyć cenę, która będzie wtedy nieadekwatna do rzeczywistej wartości pojazdu. Zrobienie małego rozeznania rynku, choćby w internecie pomoże też nam dowiedzieć się, jakiej kwoty możemy spodziewać się od kupca i pozwoli nam się nie rozczarować, gdy już ją usłyszymy. Pozwoli nam też nie dać się oszukać!

  1. Dokonanie właściwego wyboru

Kiedy już wiemy, co powoduje nami w kwestii sprzedaży, możemy zacząć szukać odpowiedniego auto skupu. Najprościej jest zajrzeć do internetu, gdzie po wpisaniu hasła auto skup na pewno wyświetli nam się multum pozycji z najbliższej okolicy. Okoliczne skupy będą także na pewno ogłaszać się w lokalnych gazetach, możemy zatem skorzystać także z ich pomocy. W każde z wybranych miejsc możemy najpierw zadzwonić i upewnić się, że osoba odpowiedzialna za sprzedaż wzbudza nasze zaufanie, jest profesjonalna i zachowuje się fachowo.

Każdy medal ma dwie strony…

Oczywiście w skupie możemy także planować zakup samochodu. Jak wybrać najlepszy auto skup w takim przypadku?

Tutaj strategia wydaje się być podobna. Najpierw musimy sami określić:

-dlaczego samochód jest nam potrzebny?,

-ile pieniędzy chcemy, czy jesteśmy w stanie, na niego przeznaczyć?, 

-jak pilnie go potrzebujemy?

Podjęliśmy stanowczą decyzję i znamy jej motywację oraz własne priorytety, ale jak wybrać ten najlepszy auto skup? W dobie powszechnego dostępu do internetu zadanie jest z jednej strony ułatwione, ponieważ każda szanująca siebie i swych klientów firma posiada stronę internetową, na której zamieszcza wszelkie niezbędne informacje. Stronę taką należy dokładnie przejrzeć, przeglądnąć. Kiedy i to nam nie pomaga, z pomocą przychodzi ten niepewny atut internetu jakim są opinie internautów. W teorii wystawiają je klienci – ci zadowoleni i nie. Opinie te mogą być pomocne, bo dzięki nim dowiemy się jak firma radzi sobie w kontakcie z klientem. Bo jak wiadomo, w internecie każdy chce pokazać się z jak najlepszej strony i dosięgnąć szerokiej publiczności, toteż zdarza się iż biznesy z ciekawymi, pięknymi stronami internetowymi w rzeczywistości okazują się klapą. Ale internet jest już tak popularny, że nawet i te opinie, z zamiaru od rzeczywistych klientów, mogą zostać spreparowane. Należy więc zachować czujność i internetowe profile traktować jako punkt poglądowy, nie decyzyjny.

Jeśli zdecydujemy się na zakup w małej firmie, przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zabrać samochód do zaufanego mechanika, który sprawdzi jego stan techniczny. W większych firmach nie jest to koniecznością, aczkolwiek rozsądną decyzją. Co do słuszności sprawdzenia auta przez mechanika przed zakupem od osoby prywatnej nie ma żadnych wątpliwości. 

Podsumowując..

Nie ma jednej złotej rady jak wybrać najlepszy auto skup, gdyż decyzja ta zawsze będzie zależna od naszych osobistych preferencji. Niewymowną zaletą tej formy sprzedaży jest jej tempo oraz to, że jest to zazwyczaj transakcja gotówkowa. Jednak zarówno decyzji o sprzedaży jak i kupnie samochodu nie należy podejmować pochopnie. Trzeba zachować zdrowy rozsądek i znać swoje priorytety, a także, choć trochę, znać rynek. Kiedy jesteśmy świadomi jaka jest popyt oraz podaż na dany model stajemy się świadomymi uczestnikami rynku, dzięki czemu trudniej nasz oszukać, a i możemy też więcej zyskać lub zaoszczędzić. Rynek samochodowy jest poddawany ciągłym wpływom, przez co zmienia się dynamicznie, więc nasze informacje trzeba stale uaktualniać. Sprzedaż lub zakup samochodu to także najlepsza okazja do odświeżenia naszych kontaktów z naszym mechanikiem.

Tagi : skup aut, skup aut opinie, skup aut szczecin, skup aut powypadkowych, skup aut za gotówkę, skup aut sprawnych